Hlavním cílem projektu je přispět ke zvýšení možností integrace přistěhovalců v zapojených zemích, kterými jsou Česko, Slovensko, Německo, Rakousko, Slovinsko, Chorvatsko, Srbsko a Maďarsko. Připravovaná elektronická informační platforma bude sloužit pro sdílení informací, které potřebují nově příchozí migranti na území zapojených států. Půjde nejen o aktualizované informace o způsobu legalizace pobytu či azylové politice v zapojených zemích, ale například i o daňovém systému, rodinné politice, školství, pracovním právu, kulturních, etických a společenských zvyklostech atd. Unikátnost tohoto projektu spočívá nejen v množství zapojených zemí, které do jisté míry kopírují tzv. balkánskou migrační cestu, ale i v tom, že budou zveřejněny na jednom místě (http://www.interreg-danube.eu/drim) a dojde k jejich přeložení do jazyků těch skupin přistěhovalců, kteří se v dané zemi vyskytují nejčastěji. V Česku bude Podunajský Kompas kromě českého a anglického jazyka i v ukrajinštině, vietnamštině a ruštině.
Informační platforma Podunajský kompas (Danube Compass) vzniká v rámci mezinárodního projektu DRIM (Danube Region Information Platform for Economic Integration of Migrants). Projekt je spolufinancován Evropskou unií (Evropským fondem pro regionální rozvoj a nástroje pro předvstupní asistenci II).
Realizátorem projektu je Research Centre of the Slovenian Academy of Sciences and Arts. Hlavním partnerem v ČR je SPF Group, s.r.o., META je spolu s Městskou částí Praha-Libuš strategickým partnerem projektu.